czwartek, 31 maja 2012

IV POWIATOWY KONKURS PIOSENKI EUROPEJSKIEJ ROZŚPIEWANA EUROPA

W dniu 28 maja 2012 roku w Domu Kultury w Bolkowie odbył się konkurs "Rozśpiewana Europa". Podczas konkursu wzięło udział siedem zespołów. Uczestnicy oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych:
GRUPY PRZEDSZKOLNE:
Niepubliczne Przedszkole z Jawora, Akademia Krasnoludków;
Przedszkole Samorządowe nr 2 z Bolkowa;
Nasz Oddział Przedszkolny;
Oddział Przedszkolny ze Szkoły Podstawowej ze Snowidzy;
Niepubliczne Przedszkole z Jawora Prymusek;
UCZNIOWIE KLAS I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ:
Szkoła Podstawowa w Bolkowie;
Szkoła Podstawowa ze Snowidzy.
Podczas wystąpień wszystkich grup towarzyszyło mnóstwo uśmiechu i dobrej zabawy, bo o to właśnie chodziło organizatorom konkursu Powiatowemu Centrum Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego z Jawora. Po wystąpieniu wszystkich grup jury podjęło próbę oceny wszystkich zespołów, ciężko było wybrać laureata konkursu. Komisja miała ciężki orzech do zgryzienia, za to dzieciaczki przeniosły się w świat słodkości i pysznego poczęstunku.
Smakowite, wyśmienite…
Po długo oczekiwanych obradach ogłoszono wyniki. Laureatem konkursu w kategorii grup przedszkolnych zostało Niepubliczne Przedszkole „Akademia Krasnoludków”, natomiast nagrodę publiczności otrzymał Oddział Przedszkolny ze Szkoły Podstawowej w Snowidzy. W drugiej kategorii laureatem został zespół ze Szkoły Podstawowej w Bolkowie. Laureatom konkursu gorąco gratulujemy i czekamy na występ na Galii Laureatów. Nasza grupa nie zajęła miejsca, lecz jak to powiedziały dzieci „liczy się dobra zabawa”. Już nie możemy doczekać się V Powiatowego konkursu piosenki europejskiej.
Ostatnia próba …
Święto Rodziny

"Witajcie nam goście, witajcie nam mili.
Bardzo się cieszymy, żeście tu przybyli.
Dzisiaj obchodzimy Dzień Mamy i Taty. 
Będą pocałunki, życzenia i kwiaty”.

         24 i 25 maja w Naszym Oddziale Przedszkolnym odbyły się uroczystości z okazji Dnia Rodziny. Każda z grup przygotowała dla swoich ukochanych rodziców program artystyczny.Przedszkolaki pod kierunkiem swoich nauczycielek recytowały wiersze,śpiewały piosenki,tańczyły, wystawiały sztukę pt.  "Czerwony kapturek". Rodzice brali udział w zabawach tj. obieranie jabłek , szukanie siebie na rysunkach,taniec z dziećmi. 
   Po występach były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw. Zabawa była miła i wesoła na twarzach rodziców dało się zauważyć uśmiech i zadowolenie ze swoich pociech, a także i łzy szczęścia.
       Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności
i wiadomości. 

wtorek, 22 maja 2012

Konkurs plastyczny

Wszędzie już  słychać gwar i wielkie przygotowania do dnia rodziny i tak właśnie jest i w Naszym Przedszkolu.                W związku z nadchodzącym wielkim Świętem Rodziny wzięliśmy udział w konkursie organizowanym przez Gminno- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolkowie. Konkurs plastyczny nosi nazwę "Radosna Rodzinka". Przedszkolaki dowiedziawszy się o konkursie zaraz wzięły się do ciężkiej pracy, ale przed podjęciem pracy dzieci nie wiedziały jak liczną rodzinkę mają narysować, było przy tym dużo sporów. Doszliśmy do wniosku, iż najpopularniejsza rodzina to dwa plus jeden, czyli mama, tata i dziecko. Każda grupa przygotowała wspólny plakat, wykonany dowolną techniką. Podczas przygotowania plakatu nie zabrakło dowcipów, dobrego humoru, piosenek o rodzinie jak i zarazem wielkiego skupienia.

 Nasza praca nie idzie w las... oto efekty :)

Grupa II  

  Grupa I  

Grupa IV        

  Grupa III

VII Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski

Dzieci z Naszego Oddziału Przedszkolnego wzięły udział w VII Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy i Miasta Bolków. W konkursie wzięło udział trzydziestu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lipie, Kaczorowie, Sadów Górnych jak i z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Bolkowie. Tematem przewodnik konkursu były „Cztery pory roku”. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach         3 i 4- latki, 5- latki oraz w kategorii 6- latki. Cały konkurs był bacznie obserwowany przez jury w składzie:
·        Wioletta Drewniak;
·        Marta Krawczyk;
·        Beata Szydłowska.
Jury nie miało łatwego zadania, a konkurencja była bardzo duża. Po wystąpieniu wszystkich uczestników konkursu jury wybrało się na naradę, a dzieci czekając z niecierpliwością zaopiekowały się smacznymi ciasteczkami.
 

Mniam, mniam, mniam...


Nastąpiła wielka, oczekiwana chwila w której doczekaliśmy się wyników takich jak:
W kategorii 3 i 4- latka
I miejsce- Izabela Stefan z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Bolkowie
II miejsce- Sonia Karpowicz z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Bolkowie
III miejsce- Natalia Kamysz z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Bolkowie
W kategorii 5- latka
I miejsce- Michał Kałamarz ze Szkoły Podstawowej w Lipie
II miejsce- Jagoda Szemberska z Naszego Oddziału Przedszkolnego
III miejsce- Emilia Łącaka z Naszego Oddziału Przedszkolnego
W kategorii 6- latka
I miejsce- Natalia Chodkowska z Naszego Oddziału Przedszkolnego
II miejsce- Viktoria Gierasimowicz z Naszego Oddziału Przedszkolnego
III miejsce- Lena Wasilewska z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Bolkowie

Lecz to nie koniec atrakcji, każdy z uczestników konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek. Laureaci otrzymali pamiątkowe książki, z których było naprawdę mnóstwo radości.

sobota, 19 maja 2012

Warsztaty decoupage

W piątek 11.05.2012r. odbyły się warsztaty decoupage.
      Decoupage — technika ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każda powierzchnia: drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa).
            Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany.Mali artyści pracowali w skupieniu i byli bardzo zadowoleniu z efektu swej pracy.
Aż trudno uwierzyć w to, że tak małe rączki mogły wykonać tak piękne obrazki.